ISSN: 0377-9777 / e-ISSN: 1308-2523
Ana Sayfa İletişim English
 
Flavonoid Ve Çay Tüketimi İle Kardiyovasküler Hastalıklar Arasındaki İlişkiler [Turk Hij Den Biyol Derg]
Turk Hij Den Biyol Derg. 2000; 57(3): 181-188

Flavonoid Ve Çay Tüketimi İle Kardiyovasküler Hastalıklar Arasındaki İlişkiler

Müberra Işıksoluğu
Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu Sağlık Yüksekokulu, Bolu

Sağlık çalışanları tarafından hipertansiyon, kardiyovasküler hastalıklar, mide hastalıkları ve çeşitli sağlık sorunları olan kişilere ve özellikle yaşlılara genellikle çayı azaltmaları ya da içmemeleri önerilmektedir. Böyle bir öneri olmasa bile rahatsızlıkları olanların, yaşlıların ya da sağlık konusunda titiz kişilerin sağlık kaygıları nedeniyle çaydan uzak durmaya çalıştıkları gözlenmektedir.Association Of Flavonoids And Tea Intake Between Cardiovascular Disease

Müberra Işıksoluğu
Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu Sağlık Yüksekokulu, BoluMüberra Işıksoluğu. Association Of Flavonoids And Tea Intake Between Cardiovascular Disease. Turk Hij Den Biyol Derg. 2000; 57(3): 181-188

Sorumlu Yazar: Müberra Işıksoluğu


ARAÇLAR
Tam Metin PDF
Yazdır
Alıntıyı İndir
RIS
EndNote
BibTex
Medlars
Procite
Reference Manager
E-Postala
Paylaş


Benzer makaleler
PubMed
Google Scholar
 (0 kere görüntülendi)
 (3242 kere indirildi)Türk Hijyen ve Deneysel Biyoloji Dergisi (Turkish Bulletin of Hygiene and Experimental Biology) çift kör hakemlik süreci uygulanan, bağımsız, uluslararası, Türkçe ve İngilizce dillerinde, online yayımlanan ve serbest erişimli bir dergidir.


Dergimiz; bireysel kullanıcıların ve kurumların ücretsiz kullanımını mümkün kılan açık erişimli bir dergidir. Kullanıcıların makalelerin tam metinlerine, yayıncı veya yazardan izin almadan erişim sağlayarak, okuma amaçlı yükleme yapma, kopyalama, dağıtma, çıktı alma, arama yapma işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak verir. Bu sistem açık erişimli BOAI[1] tanımlaması ile uyumludur.

 

Türk Hijyen ve Deneysel Biyoloji Dergisi (Turk Hij Den Biyol Derg); Index Copernicus, ResearchGate, CAS (Chemical Abstracts Service), Google Scholar, Google, Open J-Gate, Genamics JournalSeek, Academic Journals Database, Scirus Scientific Database, EBSCOhost Electronic Journals Service (EJS), Medoanet, SCOPUS, Türkiye Atıf Dizini, Türk - Medline ve TUBITAK - ULAKBIM Türk Tip Dizini’nde yer almaktadır.

 
LookUs & OnlineMakale